Tel.: 777 330 350       e-mail: info@takaro.cz

Recenze pohádek Hravá cesta po střední Evropě od samotných čtenářů

recenze pohádek Hravá cesta po střední Evropě

Život jako v pohádce by si přál asi každý z nás. Proč si ho nedopřát alespoň na papíře a jednu pohádkovou knížku o roztomilém lvíčkovi Tuláčkovi si s dětmi nepřečíst?! Na TAKARO pro vás píšeme recenze na dětské hry a knížky od českých značek. Ale tentokrát pro vás máme recenzi z pera samotných čtenářů. Jak se jim knížka líbila?

Představení knihy z edice Hravá cesta do neznáma

Lvíček Tuláček a děvčátko Haneka jsou malí poutníci, kteří provází zvídavé děti Tuláčkovým světem, který je plný vědomostních her a hraček. Česká značka Tuláčkův svět se točí kolem cestování, objevování a dětské fantazie, proto i Tuláčkovy knížky jsou z velké části o putování.

Aktuálně (únor 2021) existuje první díl, který se jmenuje Hravá cesta po střední Evropě. Jak název napovídá, společně se lvíčkem a děvčátkem se budou děti v 11 pohádkách toulat ve státech střední Evropy. Začíná se v České republice a putuje do neznáma…

Knížka je vhodná i jako první čtení pro prvňáčka vzhledem k většímu písmu, krátkým příběhům a velkým ilustracím u každé pohádky.

Více vám neprozradíme, to už si musíte přečíst v samotné recenzi, kterou nám zaslali knižní influenceři Princ a Lištička.

Čtenářská recenze pohádek Hravá cesta po střední Evropě

(Varování: Tato část poodhaluje obsah knížky.)

Milí čtenáři, milé čtenářky. Ať už jste malí nebo velcí, ráda bych vám představila překrásnou dětskou knihu s názvem Hravá cesta po střední Evropě z pera české autorky Hanky Šormové. Tato útlá a přesto obsáhlá dětská knížka nás vezme na dobrodružnou cestu po našich luzích a hájích, ale zároveň poodhalí také krásy našich sousedů.

Příběh začíná v útulné chaloupce nedaleko lesa, kde žije neobyčejně zvídavá malá holčička jménem Haneka. Neustále se ptá na spoustu otázek, a protože rodiče nemají tolik prostoru pro jejich zodpovídání, kolik by bylo třeba, rozhodnou se malou Haneku vyslat na rok na zkušenou za prapratetou do Horních Louček.

A jak řeknou, tak se také stane – najednou už dceruška sedí ve vlaku, na cestě za dobrodružstvím. Jenže ouha – když vystoupí z vlaku, nikdo na ni nečeká. Přichází noc a Haneka zůstává opuštěná na nádraží. Když zaslechne šustot ve křoví, vyděsí se. Nečeká na ni však žádný bubák, ale něco daleko překvapivějšího – malé lvíče!

ilustrace pohádek Hravá cesta po střední Evropě

Ti dva se dají do řeči. Haneka lvíčkovi odvypráví svůj příběh a lvíček jí zase poví o tom, že pochází z Indie. Tam ho lidé chytili, naložili na vlak a on teď neví, kde je jeho maminka a zbytek smečky. Haneka pojmenuje svého nového kamaráda Tuláček a protože ani jeden z nich neví, co si počít, rozhodnou se, že se vypraví na pouť světem – a třeba se nakonec dostanou i domů.

Příběh holčičky Haneky a lvíčka Tuláčka je velmi příjemným čtenářským zážitkem. Společně s našimi dvěma dobrodruhy v této knize objevíme rakouské Krampusáky, maďarské zázračné bahno, slovenské houby, polské solničky, německá rychlá auta, švýcarskou čokoládu a svou první část cesty zakončí v Lichtenštejnsku, kde se s nimi také prozatím rozloučíme.

kniha lvíčka Tuláčka

Hodnocení knížky od Prince a Lištičky

Velmi se mi líbí, že se kniha nezabývá klasickými pamětihodnostmi a nejznámějšími místy daných zemí, ale že naopak ukazuje tak trochu skryté poklady, které nám jednotlivé kultury mohou nabídnout.

Dobrodružství, na které se děti mohou vydat spolu s Hanekou a Tuláčkem, jistě zodpoví nejednu zvídavou otázku a zároveň přinese spoustu nových znalostí, které obohatí obzory nejednomu malému dobrodruhovi.

Vyprávění je psané originálním způsobem, občas jsou použity zajímavé výrazy, které zase mohou obohatit slovník vašich potomků. Veškerá dobrodružství jsou logicky členěna do kapitol, každému státu je věnována jedna (kromě počátečních několika odehrávajících se v Čechách), takže můžete příběhy svým malým tuláčkům dávkovat třeba před spaním, aby se měli zase další večer na co těšit.

Příběh se zcela jistě bude líbit jak holčičkám, tak klukům – všichni si přijdou na své. Je navíc doplněn nádhernými ilustracemi Terezy Kepákové, které budete nejednou obdivovat a prohlížet si detaily. Jsou velmi roztomilé a vkusné.

Pokud budete chtít svým dětem celý zážitek ještě více zpříjemnit a dodat jim pocit, že ony samy jsou malými cestovateli, můžete si spolu s touto krásnou knihou zakoupit také dětskou magnetickou mapu spolu s velkou sadou magnetek. Děti tedy mohou již při čtení sledovat, kudy hrdinové putují, a zároveň si také mohou plánovat svá vlastní dobrodružství.

Všem malým i velkým tuláčkům přeji krásnou cestu za dobrodružstvím a já už jdu netrpělivě vyhlížet, co dalšího pro nás autorka Hanka vymyslí! Prý se letos chystá druhý díl…

A kdo se skrývá za pseudonymem Princ a Lištička?

princ a lištička

 

Jsme knihomolský pár, který se dal dohromady díky knihám – Danča (23) a Tom (31), učitelka angličtiny a účetní. Dva úplně obyčejní lidé, kterým knihy a plnící pera přináší spoustu radosti do všedních dnů.

Sledovat nás můžete například na našem knižním Instagramu.

Pokud vás knížka zaujala, můžete ji zakoupit vašim dětem na e-shopu. Případně si v sekci Dětské knížky vybrat jinou zajímavou knížku od českých autorů.

ilustrace z Tuláčkovy knížky

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.